MF42-RP-02
MF42-RP-02 AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
mf42-rp-xx.pdf
Виробник: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
Category: Raster signal connectors 4,20mm
Description: Connector: wire-board; socket; male; PIN: 2; MF42; angled 90°; 7A
Type of connector: wire-board
Connector: socket
Kind of connector: male
Number of pins: 2
Manufacturer series: MF42
Spatial orientation: angled 90°
Maximum current: 7A
Electrical mounting: THT
Contacts pitch: 4.2mm
Connector pinout layout: 2x1
Contact plating: tinned
Locking system: latch
Contact material: brass
Mechanical mounting: PCB snap
на замовлення 2274 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Raster signal connectors 4,20mm, Description: Connector: wire-board; socket; male; PIN: 2; MF42; angled 90°; 7A, Type of connector: wire-board, Connector: socket, Kind of connector: male, Number of pins: 2, Manufacturer series: MF42, Spatial orientation: angled 90°, Maximum current: 7A, Electrical mounting: THT, Contacts pitch: 4.2mm, Connector pinout layout: 2x1, Contact plating: tinned, Locking system: latch, Contact material: brass, Mechanical mounting: PCB snap.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MF42RP02 Виробник : Amphenol mf42-rp-24.pdf Conn PIN 2 POS 4.2mm Solder RA Thru-Hole 2 Terminal 1 Port