MG16B-060-AA-00
MG16B-060-AA-00 NIDEC COMPONENTS
mg16b.pdf
Виробник: NIDEC COMPONENTS
Description: NIDEC COMPONENTS - MG16B-060-AA-00 - DC-Getriebemotor, 60:1, 6 V, 213 rpm, 60 mN-m, 60
tariffCode: 85011099
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nennleistung: -
Außenlänge: 38mm
usEccn: EAR99
Motorgröße: 16mm
Drehmoment, max.: 60mN-m
Übersetzung TO: 1: 60
Drehzahl, max.: 213rpm
euEccn: NLR
DC-Motor: -
Produktpalette: MG16B
productTraceability: No
Versorgungsspannung, V DC: 6V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 188 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: GEARMOTOR 160 RPM 6V PLANETARY, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 6VDC, Size / Dimension: Round - 0.629" Dia (16.00mm), Function: Gearmotor, RPM: 160 RPM, Type: DC Motor, Termination Style: Wire Leads, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.433" (11.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm), Gear Reduction Ratio: 60, Torque - Rated (oz-in / mNm): 5.66 / 40, Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 8.5 / 60, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MG16B-060-AA-00 MG16B-060-AA-00 Виробник : Nidec Components Corporation mg16b.pdf Description: GEARMOTOR 160 RPM 6V PLANETARY
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 6VDC
Size / Dimension: Round - 0.629" Dia (16.00mm)
Function: Gearmotor
RPM: 160 RPM
Type: DC Motor
Termination Style: Wire Leads
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.433" (11.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm)
Gear Reduction Ratio: 60
Torque - Rated (oz-in / mNm): 5.66 / 40
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 8.5 / 60
Part Status: Active
на замовлення 80 шт:
Кількість Ціна
MG16B-060-AA-00 MG16B-060-AA-00 Виробник : Nidec America Corporation mg16b.pdf DC GEARED MOTOR
на замовлення 5 шт:
Мінімальне замовлення: 4
MG16B-060-AA-00 MG16B-060-AA-00 Виробник : Nidec Components mg16b.pdf DC Motors 6V DC planetary gear motor, 160 rpm, 1/60 gear ratio