MG16B-300-AA-00
MG16B-300-AA-00 NIDEC COMPONENTS
2736085.pdf
Виробник: NIDEC COMPONENTS
Description: NIDEC COMPONENTS - MG16B-300-AA-00 - DC-Getriebemotor, 300:1, 6 V, 45 rpm, 240 mN-m, 300
tariffCode: 85011099
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nennleistung: -
Außenlänge: 41mm
usEccn: EAR99
Motorgröße: 16mm
Drehmoment, max.: 240mN-m
Übersetzung TO: 1: 300
Drehzahl, max.: 45rpm
euEccn: NLR
DC-Motor: -
Produktpalette: MG16B
productTraceability: No
Versorgungsspannung, V DC: 6V
SVHC: No SVHC (16-Jan-2020)
на замовлення 32 шт:
Написати відгук
Description: GEARMOTOR 34 RPM 6V PLANETARY, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 6VDC, Size / Dimension: Round - 0.629" Dia (16.00mm), Function: Gearmotor, RPM: 34 RPM, Type: DC Motor, Termination Style: Wire Leads, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.433" (11.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm), Gear Reduction Ratio: 300, Torque - Rated (oz-in / mNm): 22.7 / 160, Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 33.99 / 240, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MG16B-300-AA-00 MG16B-300-AA-00 Виробник : Nidec Components mg16b.pdf DC Motors 6V DC planetary gear motor, 34 rpm, 1/300 gear ratio
на замовлення 28 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
MG16B-300-AA-00 MG16B-300-AA-00 Виробник : Nidec Components mg16b.pdf Description: GEARMOTOR 34 RPM 6V PLANETARY
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 6VDC
Size / Dimension: Round - 0.629" Dia (16.00mm)
Function: Gearmotor
RPM: 34 RPM
Type: DC Motor
Termination Style: Wire Leads
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.433" (11.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm)
Gear Reduction Ratio: 300
Torque - Rated (oz-in / mNm): 22.7 / 160
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 33.99 / 240
Part Status: Active
на замовлення 363 шт:
MG16B-300-AA-00 MG16B-300-AA-00 Виробник : Nidec Copal mg16b-1827491.pdf AC, DC & Servo Motors 6V DC planetary gear motor, 34 rpm, 1/300 gear ratio