MGV0503100M-10
MGV0503100M-10 Laird-Signal Integrity Products
mgv0503-series-datasheet
Виробник: Laird-Signal Integrity Products
Description: FIXED IND 10UH 2.8A 128MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.217" L x 0.201" W (5.50mm x 5.10mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 128mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3.5A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.134" (3.40mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.8 A