Продукція > MEAN WELL > MHB100-48S05
MHB100-48S05 MEAN WELL
MHB100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
DC/DC, 100W, Вход: 36-75VDC, Выход: +5B/20А, изоляция 1500VDC, размеры: 57.9х61х12,7 мм, -40...+100 C Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату потужністю понад 60 Вт Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 100W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 20A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 100 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Інші пропозиції MHB100-48S05
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHB100-48S05 Виробник : MEAN WELL MHB100-spec.pdf DC/DC, 100W, Вход: 36-75VDC, Выход: +5B/20А, изоляция 1500VDC, размеры: 57.9х61х12,7 мм, -40...+100 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
MHB100-48S05 MHB100-48S05 Виробник : MEAN WELL USA Inc. MHB100-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER 5V 100W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 20A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 100 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
MHB100-48S05 MHB100-48S05 Виробник : MEAN WELL MHB100_SPEC.PDF DC/DC Converters - Through Hole 100W 48Vin 5Vout 20A