MHB100-48S24
MHB100-48S24 MEAN WELL USA Inc.
MHB100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER 24V 100W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 4.17A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Power (Watts): 100 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 100W; Uin: 36÷75VDC; Uout: 24VDC; Iout: 4.17A; THT, Case: Half Brick, Mounting: THT, Input voltage: 36...75V DC, Power: 0.1kW, Efficiency: 88%, Insulation voltage: 1.5kV DC, Additional functions: adjustable output voltage, Switching frequency: 500kHz, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Manufacturer series: MHB100, Type of converter: DC/DC, Related items: M-C308; M-C091; M-C092, Operating temperature: -40...100°C, Body dimensions: 57.9x61x12.7mm, Number of outputs: 1, Output current: 4.17A, Output voltage: 24V DC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHB100-48S24 MHB100-48S24 Виробник : MEAN WELL MHB100_SPEC.PDF DC/DC Converters - Through Hole 100W 48Vin 24Vout 20A Half-Brick
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
MHB100-48S24 MHB100-48S24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. mhb100-spec.pdf Module DC-DC 48VIN 1-OUT 24V 4.17A 100W 9-Pin Half-Brick
на замовлення 51 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
Description: Converter: DC/DC; 100W; Uin: 36÷75VDC; Uout: 24VDC; Iout: 4.17A; THT
Case: Half Brick
Mounting: THT
Input voltage: 36...75V DC
Power: 0.1kW
Efficiency: 88%
Insulation voltage: 1.5kV DC
Additional functions: adjustable output voltage
Switching frequency: 500kHz
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Manufacturer series: MHB100
Type of converter: DC/DC
Related items: M-C308; M-C091; M-C092
Operating temperature: -40...100°C
Body dimensions: 57.9x61x12.7mm
Number of outputs: 1
Output current: 4.17A
Output voltage: 24V DC