MHB150-48S05
MHB150-48S05 MEAN WELL USA Inc.
MHB150-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 150W
Packaging: Box
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 30A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 150 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 150W, Packaging: Box, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 30A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 150 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHB150-48S05 MHB150-48S05 Виробник : MEAN WELL MHB150_SPEC-1291873.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 150W 48Vin 5Vout Half-Brick Regulated
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
MHB150-48S05 MHB150-48S05 Виробник : Mean-Well USA, Inc. mhb150-spec.pdf Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 30A 150W 9-Pin Half-Brick Tube