MHB150-48S24
MHB150-48S24 MEAN WELL USA Inc.
MHB150-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER 24V 150W
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 6.25A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 150 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 33 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 24V 150W, Packaging: Box, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 6.25A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 24V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 150 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHB150-48S24 MHB150-48S24 Виробник : MEAN WELL MHB150-SPEC.PDF DC/DC Converters - Through Hole 150W 48Vin 24Vout Half-Brick Regulated
на замовлення 19 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
MHB150-48S24 MHB150-48S24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. mhb150-spec.pdf Module DC-DC 48VIN 1-OUT 24V 6.25A 150W 9-Pin Half-Brick Tube
на замовлення 32 шт:
Мінімальне замовлення: 2