MHB75-48S05
MHB75-48S05 MEAN WELL USA Inc.
MHB75-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 75W
Packaging: Box
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 15A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 75W, Packaging: Box, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 15A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Інші пропозиції MHB75-48S05
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHB75-48S05 MHB75-48S05 Виробник : MEAN WELL MHB75_SPEC-1291883.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 75W 48Vin 5Vout 15A Half-Brick Regulated