MHB75-48S12
MHB75-48S12 MEAN WELL USA Inc.
MHB75-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 75W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 6.25A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 10 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 75W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 6.25A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHB75-48S12 Виробник : MEAN WELL MHB75-spec.pdf DC/DC, 75W, Вход: 36-75VDC, Выход: +12B/6.25А, изоляция 1500VDC, размеры: 57.9х61х12,7 мм, -40...+100 C Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату потужністю понад 60 Вт Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 35 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
Кількість Ціна
MHB75-48S12 Виробник : MEAN WELL MHB75-spec.pdf DC/DC, 75W, Вход: 36-75VDC, Выход: +12B/6.25А, изоляция 1500VDC, размеры: 57.9х61х12,7 мм, -40...+100 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 35 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
MHB75-48S12 MHB75-48S12 Виробник : MEAN WELL MHB75_SPEC-1291883.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 75W 48Vin 12Vout 15A Half-Brick Regulate