MHB75-48S24
MHB75-48S24 MEAN WELL
MHB75_SPEC-1291883.pdf
Виробник: MEAN WELL
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 75W 48Vin 24Vout 15A Half-Brick Regulate
на замовлення 6 шт:
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 75W; Uin: 36÷75VDC; Uout: 24VDC; Iout: 3.13A; THT, Operating temperature: -40...100°C, Related items: M-C308; M-C091; M-C092, Body dimensions: 57.9x61x12.7mm, Output current: 3.13A, Power: 75W, Number of outputs: 1, Output voltage: 24V DC, Input voltage: 36...75V DC, Efficiency: 89%, Insulation voltage: 1.5kV DC, Switching frequency: 400kHz, Additional functions: adjustable output voltage, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Manufacturer series: MHB75, Type of converter: DC/DC, Case: Half Brick, Mounting: THT.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHB75-48S24 MHB75-48S24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. mhb75-spec.pdf Module DC-DC 48VIN 1-OUT 24V 3.13A 75W 9-Pin Half-Brick
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
MHB75-48S24 MHB75-48S24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. MHB75-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER 24V 75W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 3.13A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
товару немає в наявності
Description: Converter: DC/DC; 75W; Uin: 36÷75VDC; Uout: 24VDC; Iout: 3.13A; THT
Operating temperature: -40...100°C
Related items: M-C308; M-C091; M-C092
Body dimensions: 57.9x61x12.7mm
Output current: 3.13A
Power: 75W
Number of outputs: 1
Output voltage: 24V DC
Input voltage: 36...75V DC
Efficiency: 89%
Insulation voltage: 1.5kV DC
Switching frequency: 400kHz