Продукція > TDK > MHQ0402PSA18NHT000
MHQ0402PSA18NHT000
MHQ0402PSA18NHT000 TDK
inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf
Виробник: TDK
RF Inductors - SMD 01005, 18nH +-3% S-HQ SMD RF IND
на замовлення 12461 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 47
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 18NH 110MA 2.2 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±3%, Package / Case: 01005 (0402 Metric), Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.2Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 2.5GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric), Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm), Part Status: Active, Inductance: 18 nH, Current Rating (Amps): 110 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHQ0402PSA18NHT000 MHQ0402PSA18NHT000 Виробник : TDK Corporation inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf Description: FIXED IND 18NH 110MA 2.2 OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±3%
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.2Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 2.5GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric)
Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm)
Part Status: Active
Inductance: 18 nH
Current Rating (Amps): 110 mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 45
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±3%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 500MHz
Material - Core: Ceramic
Part Status: Active
Inductance: 18 nH
Current Rating (Amps): 110 mA