Продукція > TDK > MHQ0402PSA20NHT000
MHQ0402PSA20NHT000
MHQ0402PSA20NHT000 TDK
TDKC-S-A0014167484-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Виробник: TDK
Description: TDK - MHQ0402PSA20NHT000 - Multilayer-Induktivität, 20 nH, 2.4 ohm, 2.4 GHz, 110 mA, 01005 [Metrisch 0402], MHQ-PSA Series
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.2mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 20nH
Bauart der Induktivität: -
Induktivitätstoleranz: ± 3%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 01005 [Metrisch 0402]
DC-Widerstand, max.: 2.4ohm
Eigenresonanzfrequenz: 2.4GHz
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Keramik
DC-Nennstrom: 110mA
Produktlänge: 0.4mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MHQ-PSA Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 0.2mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 39539 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - MHQ0402PSA20NHT000 - Multilayer-Induktivität, 20 nH, 2.4 ohm, 2.4 GHz, 110 mA, 01005 [Metrisch 0402], MHQ-PSA Series, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.2mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 20nH, Bauart der Induktivität: -, Induktivitätstoleranz: ± 3%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 01005 [Metrisch 0402], DC-Widerstand, max.: 2.4ohm, Bauform - Induktivität: 01005 [Metrisch: 0402], Eigenresonanzfrequenz: 2.4GHz, usEccn: EAR99, Kernmaterial: Keramik, DC-Nennstrom: 110mA, Eigenresonanzfrequenz, min.: 2.4GHz, Produktlänge: 0.4mm, euEccn: NLR, Produktpalette: MHQ-PSA Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 0.2mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHQ0402PSA20NHT000 MHQ0402PSA20NHT000 Виробник : TDK TDKC-S-A0014167484-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: TDK - MHQ0402PSA20NHT000 - Multilayer-Induktivität, 20 nH, 2.4 ohm, 2.4 GHz, 110 mA, 01005 [Metrisch 0402], MHQ-PSA Series
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.2mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 20nH
Bauart der Induktivität: -
Induktivitätstoleranz: ± 3%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 2.4ohm
Bauform - Induktivität: 01005 [Metrisch: 0402]
Eigenresonanzfrequenz: 2.4GHz
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Keramik
DC-Nennstrom: 110mA
Eigenresonanzfrequenz, min.: 2.4GHz
Produktlänge: 0.4mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MHQ-PSA Series
Produktbreite: 0.2mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 278
MHQ0402PSA20NHT000 MHQ0402PSA20NHT000 Виробник : TDK inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf RF Inductors - SMD 01005, 20nH +-3% S-HQ SMD RF IND
Мінімальне замовлення: 47
MHQ0402PSA20NHT000 MHQ0402PSA20NHT000 Виробник : TDK Corporation inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf Description: FIXED IND 20NH 110MA 2.4 OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±3%
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.4Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 2.4GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric)
Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm)
Part Status: Active
Inductance: 20 nH
Current Rating (Amps): 110 mA
Мінімальне замовлення: 45
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±3%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 500MHz
Material - Core: Ceramic
Part Status: Active
Inductance: 20 nH
Current Rating (Amps): 110 mA