Продукція > TDK > MHQ0402PSA2N1BT000
MHQ0402PSA2N1BT000
MHQ0402PSA2N1BT000 TDK
inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf
Виробник: TDK
RF Inductors - SMD 01005, 2.1nH +-0.1nH S-HQ SMD RF IND
на замовлення 10120 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 47
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 2.1NH 400MA 400MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1nH, Package / Case: 01005 (0402 Metric), Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 400mOhm Max, Q @ Freq: 10 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 8GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm), Part Status: Active, Inductance: 2.1 nH, Current Rating (Amps): 400 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHQ0402PSA2N1BT000 MHQ0402PSA2N1BT000 Виробник : TDK Corporation inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf Description: FIXED IND 2.1NH 400MA 400MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.1nH
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 400mOhm Max
Q @ Freq: 10 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 8GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.1 nH
Current Rating (Amps): 400 mA
на замовлення 23 шт:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1nH
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 10 @ 500MHz
Material - Core: Ceramic
Part Status: Active
Inductance: 2.1 nH
Current Rating (Amps): 400 mA