Продукція > TDK CORPORATION > MHQ0402PSA4N2CT000
MHQ0402PSA4N2CT000
MHQ0402PSA4N2CT000 TDK Corporation
inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 4.2NH 200MA 800MOHM SM
Tolerance: ±0.2nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 800mOhm Max
Q @ Freq: 10 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm)
Inductance: 4.2 nH
Current Rating (Amps): 200 mA
на замовлення 20000 шт:
Написати відгук
Description: FIXED IND 4.2NH 200MA 800MOHM SM, Tolerance: ±0.2nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 01005 (0402 Metric), Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 800mOhm Max, Q @ Freq: 10 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 6GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm), Inductance: 4.2 nH, Current Rating (Amps): 200 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHQ0402PSA4N2CT000 MHQ0402PSA4N2CT000 Виробник : TDK Corporation inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf Description: FIXED IND 4.2NH 200MA 800MOHM SM
Tolerance: ±0.2nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 10 @ 500MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance: 4.2 nH
Current Rating (Amps): 200 mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 45
MHQ0402PSA4N2CT000 MHQ0402PSA4N2CT000 Виробник : TDK inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf RF Inductors - SMD 01005, 4.2nH +-0.2nH S-HQ SMD RF IND