Продукція > TDK > MHQ0402PSA6N2HT000
MHQ0402PSA6N2HT000
MHQ0402PSA6N2HT000 TDK
inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf
Виробник: TDK
RF Inductors - SMD 01005, 6.2nH +-3% S-HQ SMD RF IND
на замовлення 9000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 44
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 6.2NH 200MA 1 OHM SMD, Tolerance: ±3%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 01005 (0402 Metric), Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1Ohm Max, Q @ Freq: 10 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 5GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm), Inductance: 6.2 nH, Current Rating (Amps): 200 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHQ0402PSA6N2HT000 MHQ0402PSA6N2HT000 Виробник : TDK Corporation inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf Description: FIXED IND 6.2NH 200MA 1 OHM SMD
Tolerance: ±3%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 5GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm)
Inductance: 6.2 nH
Current Rating (Amps): 200 mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
Tolerance: ±3%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
DC Resistance (DCR): 1Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 500MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance: 6.2 nH
Current Rating (Amps): 200 mA