Продукція > TDK CORPORATION > MHQ0402PSA9N1HT000
MHQ0402PSA9N1HT000
MHQ0402PSA9N1HT000 TDK Corporation
inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 9.1NH 130MA 1.5OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±3%
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.5Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 3.5GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric)
Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm)
Part Status: Active
Inductance: 9.1 nH
Current Rating (Amps): 130 mA
на замовлення 15979 шт:
Написати відгук
Description: FIXED IND 9.1NH 130MA 1.5OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±3%, Package / Case: 01005 (0402 Metric), Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.5Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 3.5GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric), Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm), Part Status: Active, Inductance: 9.1 nH, Current Rating (Amps): 130 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHQ0402PSA9N1HT000 MHQ0402PSA9N1HT000 Виробник : TDK inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf RF Inductors - SMD 01005, 9.1nH +-3% S-HQ SMD RF IND
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
MHQ0402PSA9N1HT000 MHQ0402PSA9N1HT000 Виробник : TDK Corporation inductor_commercial_high-frequency_mhq0402psa_en.pdf Description: FIXED IND 9.1NH 130MA 1.5OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±3%
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 500MHz
Material - Core: Ceramic
Part Status: Active
Inductance: 9.1 nH
Current Rating (Amps): 130 mA