Продукція > TDK > MHQ0603P27NHTD25
MHQ0603P27NHTD25
MHQ0603P27NHTD25 TDK
inductor_commercial_high-frequency_mhq0603p_en.pdf
Виробник: TDK
RF Inductors - SMD 0201 27nH Tol 3% AEC-Q200
на замовлення 15357 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 26
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 27NH 160MA 2.2 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±3%, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.2Ohm Max, Q @ Freq: 16 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 2GHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Ceramic, Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric), Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Part Status: Active, Inductance: 27 nH, Current Rating (Amps): 160 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHQ0603P27NHTD25 MHQ0603P27NHTD25 Виробник : TDK Corporation inductor_commercial_high-frequency_mhq0603p_en.pdf Description: FIXED IND 27NH 160MA 2.2 OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±3%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.2Ohm Max
Q @ Freq: 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 2GHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ceramic, Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 160 mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±3%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 16 @ 500MHz
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 160 mA