Продукція > TDK CORPORATION > MHQ0603P3N2CT000
MHQ0603P3N2CT000
MHQ0603P3N2CT000 TDK Corporation
inductor_commercial_high-frequency_mhq0603p_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 3.2NH 550MA 200MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.2nH
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 200mOhm Max
Q @ Freq: 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 7GHz
Material - Core: Ceramic, Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Inductance: 3.2 nH
Current Rating (Amps): 550 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 3.2NH 550MA 200MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.2nH, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 200mOhm Max, Q @ Freq: 16 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 7GHz, Material - Core: Ceramic, Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric), Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Inductance: 3.2 nH, Current Rating (Amps): 550 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHQ0603P3N2CT000 MHQ0603P3N2CT000 Виробник : TDK nductor_commercial_high-frequency_mhq0603p_en-837249.pdf Fixed Inductors 3.2nH 200mohms 550mA +/-0.2nH HF MLC