Продукція > TDK CORPORATION > MHQ1005PR10GTD25
MHQ1005PR10GTD25
MHQ1005PR10GTD25 TDK Corporation
inductor_automotive_high-frequency_mhq1005p_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 100NH 150MA 2.5OHM SMD
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.5Ohm Max
Q @ Freq: 23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 900MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ceramic, Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 1006 (0402)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
на замовлення 20000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 100NH 150MA 2.5OHM SMD, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.5Ohm Max, Q @ Freq: 23 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 900MHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Ceramic, Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 1006 (0402), Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Inductance: 100 nH, Current Rating (Amps): 150 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHQ1005PR10GTD25 MHQ1005PR10GTD25 Виробник : TDK Corporation inductor_automotive_high-frequency_mhq1005p_en.pdf Description: FIXED IND 100NH 150MA 2.5OHM SMD
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 23 @ 250MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
MHQ1005PR10GTD25 MHQ1005PR10GTD25 Виробник : TDK inductor_automotive_high-frequency_mhq1005p_en.pdf RF Inductors - SMD IND 0402 100nH S-HQ AEC Q200 RF IND
Мінімальне замовлення: 20
MHQ1005PR10GTD25 Виробник : TDK MHQ_1005P_AUTO.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: ceramic; SMD; 0402; 100nH; 150mA; R: 2.5Ω; ±2%; -55÷125°C
Operating temperature: -55...125°C
Inductance: 0.1µH
Operating current: 0.15A
Resistance: 2.5Ω
Tolerance: ±2%
Case - inch: 0402
Test frequency: 100MHz
Resonant frequency: 1.2GHz