Продукція > TDK > MHQ1005PR56GT000
MHQ1005PR56GT000
MHQ1005PR56GT000 TDK
inductor_commercial_high-frequency_mhq1005p_en.pdf
Виробник: TDK
Description: FIXED IND 560NH 70MA 10.6 OHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 10.6Ohm Max
Q @ Freq: 13 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 360MHz
Material - Core: Ceramic, Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 560 nH
Current Rating (Amps): 70 mA
на замовлення 2187 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 34
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 560NH 70MA 10.6 OHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 10.6Ohm Max, Q @ Freq: 13 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 360MHz, Material - Core: Ceramic, Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 50 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Inductance: 560 nH, Current Rating (Amps): 70 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MHQ1005PR56GT000 MHQ1005PR56GT000 Виробник : TDK nductor_commercial_high-frequency_mhq1005p_en-918308.pdf Fixed Inductors 0402 560nH 2% 70mA 10.6ohms
MHQ1005PR56GT000 MHQ1005PR56GT000 Виробник : TDK inductor_commercial_high-frequency_mhq1005p_en.pdf Description: FIXED IND 560NH 70MA 10.6 OHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 13 @ 100MHz
Part Status: Active
Inductance: 560 nH
Current Rating (Amps): 70 mA