MIC37100-1.8BS TR
MIC37100-1.8BS TR Microchip Technology
MCRLS02799-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
на замовлення 2500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 356
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.