MIC37150-1.8WR
MIC37150-1.8WR Microchip Technology
MCRLS02986-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Microchip Technology
Description: 1.5 AMP, LOW VOLTAGE MICROCAP LD
Packaging: Bulk
Package / Case: Spak-3 (3 Leads + Tab)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: S-PAK-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
на замовлення 42964 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 135
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 1.5 AMP, LOW VOLTAGE MICROCAP LD, Packaging: Bulk, Package / Case: Spak-3 (3 Leads + Tab), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: S-PAK-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MIC37150-1.8WR MIC37150-1.8WR Виробник : Microchip Technology MIC37150_1_2_3_1.5A_Low_Voltage_Microcap_LDO_Regulators_DS20006491A.pdf LDO Voltage Regulators LV, 1.5A uCap LDO