MIC37301-1.8WR TR Microchip Technology
Виробник: Microchip Technology
Description: 3.0AMP, LOW-VOLTAGE MICROCAP LDO
Packaging: Bulk
Package / Case: SPak-5 (5 leads + Tab)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: S-PAK-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable, Error Flag
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 50 mA
Написати відгук
Description: 3.0AMP, LOW-VOLTAGE MICROCAP LDO, Packaging: Bulk, Package / Case: SPak-5 (5 leads + Tab), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: S-PAK-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Error Flag, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 50 mA.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MIC37301-1.8WR TR | Виробник : MICREL SEMICONDUCTOR |
на замовлення 4052 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
LDO Regulator Pos 1.8V 3A 6-Pin(5+Tab) SPAK T/R |
товару немає в наявності |
Description: IC REG LINEAR 1.8V 3A SPAK-5Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SPak-5 (5 leads + Tab) Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 3A Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Voltage - Input (Max): 6V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: S-PAK-5 Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V Control Features: Enable Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
товару немає в наявності |
LDO Voltage Regulators 3A Low Voltage LDO Regulator |