MIC37301-1.8WR TR
MIC37301-1.8WR TR Microchip Technology
MCRL-S-A0000715593-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Microchip Technology
Description: 3.0AMP, LOW-VOLTAGE MICROCAP LDO
Packaging: Bulk
Package / Case: SPak-5 (5 leads + Tab)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: S-PAK-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable, Error Flag
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 50 mA
на замовлення 4280 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 236
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 3.0AMP, LOW-VOLTAGE MICROCAP LDO, Packaging: Bulk, Package / Case: SPak-5 (5 leads + Tab), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: S-PAK-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Error Flag, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 50 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 750
MIC37301-1.8WR-TR MIC37301-1.8WR-TR Виробник : Microchip Technology mic37300-301-302.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 3A 6-Pin(5+Tab) SPAK T/R
товару немає в наявності
MIC37301-1.8WR-TR MIC37301-1.8WR-TR Виробник : Microchip Technology MIC37300-01-02-03-3.0A-Low-Voltage-microCap-LDO-Regulator-DS20006169A.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 3A SPAK-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
товару немає в наявності
MIC37301-1.8WR-TR MIC37301-1.8WR-TR Виробник : Microchip Technology mic37300_301_302-1082376.pdf LDO Voltage Regulators 3A Low Voltage LDO Regulator