MIC37301-1.8WR
MIC37301-1.8WR Microchip Technology
MIC37300-01-02-03-3.0A-Low-Voltage-microCap-LDO-Regulator-DS20006169A.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 1.8V 3A SPAK-5
Packaging: Tube
Package / Case: SPak-5 (5 leads + Tab)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: S-PAK-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
на замовлення 74 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 3A SPAK-5, Packaging: Tube, Package / Case: SPak-5 (5 leads + Tab), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: S-PAK-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MIC37301-1.8WR MIC37301-1.8WR Виробник : Microchip Technology MIC37300_01_02_03_3_0A_Low_Voltage_microCap_LDO_Re-1891151.pdf LDO Voltage Regulators 3A Low Voltage LDO Regulator
на замовлення 132 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
Мінімальне замовлення: 144
MIC37301-1.8WR MIC37301-1.8WR Виробник : Microchip Technology 52mic37300-301-302.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 3A 6-Pin(5+Tab) SPAK Tube
на замовлення 19 шт: