MIC49300-1.5WR
MIC49300-1.5WR Microchip Technology
MCRLS06555-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 1.5V 3A SPAK-5
Packaging: Bulk
Package / Case: SPak-5 (5 leads + Tab)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: S-PAK-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
на замовлення 11754 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 55
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.5V 3A SPAK-5, Packaging: Bulk, Package / Case: SPak-5 (5 leads + Tab), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: S-PAK-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 66
MIC49300-1.5WR MIC49300-1.5WR Виробник : Microchip Technology 56mic49300.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 3A 6-Pin(5+Tab) SPAK Tube
товару немає в наявності
MIC49300-1.5WR Виробник : Micrel mic49300.pdf 1.5V 3A SPAK-5 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
товару немає в наявності
MIC49300-1.5WR MIC49300-1.5WR Виробник : Microchip Technology MIC49300_3A_Low_Voltage_LDO_Regulator_with_Dual_In-3442269.pdf LDO Voltage Regulators Dual Supply, LV 3.0A LDO