MIC5207-3.1BM5TR
MIC5207-3.1BM5TR Microchip Technology
Виробник: Microchip Technology
Description: 180 MA LOW-NOISE LDO REGULATOR
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 180mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 170 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.1V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 3 µA
на замовлення 9000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.1V 180MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 180mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 170 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.1V, Control Features: Enable, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 3 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: NO
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: NO
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
Кількість Ціна
MIC5207-3.1BM5-TR MIC5207-3.1BM5-TR Виробник : Microchip Technology MIC5207-180mA-Low-Noise-LDO-Regulator-DS20005719B.pdf Description: IC REG LINEAR 3.1V 180MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 180mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Discontinued at Digi-Key