MIC5207-3.3BZ
MIC5207-3.3BZ MICREL SEMICONDUCTOR
MCRLS03165-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: MICREL SEMICONDUCTOR
Description: MICREL SEMICONDUCTOR - MIC5207-3.3BZ - LDO VOLTAGE REGULATORS
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: NO
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: NO
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
на замовлення 14578 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 180MA TO92-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA), Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 180mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 170 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-92-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 3 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MIC5207-3.3BZ MIC5207-3.3BZ Виробник : Microchip Technology MCRLS03165-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 3.3V 180MA TO92-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 180mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 170 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 150mA