MIC5209-4.2BS TR
MIC5209-4.2BS TR MICREL SEMICONDUCTOR
MCRLS06712-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: MICREL SEMICONDUCTOR
Description: MICREL SEMICONDUCTOR - MIC5209-4.2BS TR - LDO VOLTAGE REGULATORS
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: NO
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: NO
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
на замовлення 44455 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LIN 4.2V 500MA SOT-223-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 170 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 4.2V, Part Status: Active, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 25 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MIC5209-4.2BS TR MIC5209-4.2BS TR Виробник : Microchip Technology MCRLS06712-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LIN 4.2V 500MA SOT-223-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 170 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 4.2V
Part Status: Active
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 25 mA