MIC5210-2.8BMM
MIC5210-2.8BMM Microchip Technology
MCRLS02375-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LIN 2.8V/2.8V 150MA 8MSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA, 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 2
Supplier Device Package: 8-MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, 2.8V
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 150mA, 0.35V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 2.5 mA
на замовлення 68965 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 666
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LIN 2.8V/2.8V 150MA 8MSOP, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 2, Supplier Device Package: 8-MSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, 2.8V, Control Features: Enable, PSRR: 75dB (100Hz), Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 150mA, 0.35V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 2.5 mA.