MIC5246-3.3BM5 TR
MIC5246-3.3BM5 TR MICREL SEMICONDUCTOR
MCRLS03183-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: MICREL SEMICONDUCTOR
Description: MICREL SEMICONDUCTOR - MIC5246-3.3BM5 TR - LDO VOLTAGE REGULATORS
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: NO
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: NO
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
на замовлення 3000 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5, Packaging: Bulk, Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Error Flag, PSRR: 50dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 150 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MIC5246-3.3BM5 TR MIC5246-3.3BM5 TR Виробник : Microchip Technology MCRLS03183-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable, Error Flag
PSRR: 50dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 150 µA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 865
MIC5246-3.3BM5-TR MIC5246-3.3BM5-TR Виробник : Microchip Technology MIC5246.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 50dB (120Hz)