MIC5305-1.5YMLTR
MIC5305-1.5YMLTR Microchip Technology
MCRLS02653-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Microchip Technology
Description: MIC5305 -150 MA MICROCAP ULTRA-L
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-VDFN Exposed Pad, 6-MLF®
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-MLF® (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Current Limit, Enable
Part Status: Active
PSRR: 85dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature
на замовлення 4980 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 642
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MIC5305 -150 MA MICROCAP ULTRA-L, Packaging: Bulk, Package / Case: 6-VDFN Exposed Pad, 6-MLF®, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-MLF® (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Current Limit, Enable, Part Status: Active, PSRR: 85dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 642
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
MIC5305-1.5YML-TR MIC5305-1.5YML-TR Виробник : Microchip Technology mic5305.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.15A 6-Pin DFN EP T/R
товару немає в наявності
MIC5305-1.5YML-TR MIC5305-1.5YML-TR Виробник : Microchip Technology filehandler.aspx?ddocname=en579947 Description: IC REG LDO 1.5V 0.15A 6MLF
товару немає в наявності
MIC5305-1.5YML-TR MIC5305-1.5YML-TR Виробник : Microchip Technology mic5305-1082309.pdf LDO Voltage Regulators 150mA uCap Ultra Low Dropout High PSRR LDO Regulator