MIC5319-1.85YD5
MIC5319-1.85YD5 Microchip Technology
MCRLS04451-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LIN 1.85V 500MA TSOT23-5
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)