MIPAF1XX045BSAAX Honeywell Sensing and Productivity Solutions
hon-ia-hss-mip-series-high-pressure-datasheet-en.pdf?download=false
Виробник: Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description: MIP, RAT. 45BARSG, PACKARD, SCHR
Packaging: Bulk
Features: Temperature Compensated
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Voltage
Output: 0.5 V ~ 4.5 V
Operating Pressure: 652.67PSI (4500kPa)
Pressure Type: Sealed Gauge
Accuracy: ±0.15%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Connector
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Port Size: Female - 7/16" (11.11mm) UNF Schrader