MJ15004G
MJ15004G ON
mj15003-d.pdf
Код товару: 19547
Додати до обраних Обраний товар
Виробник: ON
Корпус: TO-204
fT: 2 MHz
Uке, В: 140 V
Uкб, В: 140 V
Iк, А: 20 A
h21,max: 25
товару немає в наявності
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис MJ15004G ON
  • TRANSISTOR, PNP, TO-3
  • Transistor Type:Bipolar
  • Transistor Polarity:PNP
  • Collector-to-Emitter Breakdown Voltage:140V
  • Max Current Ic Continuous a:20A
  • Max Voltage Vce Sat:-1V
  • Power Dissipation:250W
  • Min Hfe:25
  • Typ Gain Bandwidth ft:2MHz
  • Case Style:TO-3
  • Termination Type:Through Hole
  • Alternate Case Style:TO-204AA
  • Current Ic hFE:5A
  • Full Power Rating Temperature:25`C
  • Max Current Ic:20A
  • Max Power Dissipation Ptot:250W
  • Min Gain Bandwidth ft:2MHz
  • No. of Pins:2
  • No. of Transistors:1
  • Voltage Vcbo:140V
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MJ15004G MJ15004G Виробник : ON Semiconductor mj15003-d.pdf Trans GP BJT PNP 140V 20A 250000mW 3-Pin(2+Tab) TO-3 Tray
на замовлення 600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
на замовлення 600 шт:
Мінімальне замовлення: 100
MJ15004G MJ15004G Виробник : ONSEMI MJ15003G.PDF Category: PNP THT transistors
Description: Transistor: PNP; bipolar; 140V; 20A; 250W; TO3
Type of transistor: PNP
Polarisation: bipolar
Collector-emitter voltage: 140V
Collector current: 20A
Power dissipation: 250W
Case: TO3
Mounting: THT
Kind of package: in-tray
Frequency: 3MHz
на замовлення 110 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 41 шт:
Мінімальне замовлення: 41
MJ15004G MJ15004G Виробник : onsemi mj15003-d.pdf Bipolar Transistors - BJT 20A 140V 250W PNP
на замовлення 766 шт:
MJ15004G MJ15004G Виробник : onsemi mj15003-d.pdf Description: TRANS PNP 140V 20A TO204
Packaging: Tray
Package / Case: TO-204AA, TO-3
Mounting Type: Through Hole
Transistor Type: PNP
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 1V @ 500mA, 5A
Current - Collector Cutoff (Max): 250µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 25 @ 5A, 2V
Frequency - Transition: 2MHz
Supplier Device Package: TO-204 (TO-3)
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 20 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 140 V
Power - Max: 250 W
на замовлення 509 шт:
MJ15004G MJ15004G Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0013299449-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - MJ15004G - Bipolarer Einzeltransistor (BJT), Audio, PNP, 140 V, 20 A, 250 W, TO-3, Durchsteckmontage
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Durchsteckmontage
rohsCompliant: Y-EX
DC-Stromverstärkung (hFE), min.: 150hFE
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
MSL: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 250W
Bauform - Transistor: TO-3
Dauerkollektorstrom: 20A
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: -
Kollektor-Emitter-Spannung, max.: 140V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Wandlerpolarität: PNP
Übergangsfrequenz: 2MHz
Betriebstemperatur, max.: 200°C
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
на замовлення 477 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 435 шт:
Мінімальне замовлення: 19
MJ15004G Виробник : JSMSEMI mj15003-d.pdf Transistor PNP; 150; 250W; 140V; 20A; 2MHz; -65°C ~ 200°C; Equivalent: MJ15004G Onsemi; MJ15004G JSMICRO TMJ15004 JSM
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 15 шт:
Мінімальне замовлення: 10