MJN1CF-DC12
MJN1CF-DC12 Omron Automation and Safety
090600_OMRON_MJNdatasheet_J34I-E-01[1]-1189366.pdf
Виробник: Omron Automation and Safety
General Purpose Relays STANDARD 10A RELAY 12 VDC
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -45°C ~ 70°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 100 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 6000VA, 280W.
Інші пропозиції MJN1CF-DC12
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MJN1CF-DC12 MJN1CF-DC12 Виробник : Omron Automation and Safety MJN-Datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -45°C ~ 70°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 100 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 6000VA, 280W