MJN2C-DC12
MJN2C-DC12 Omron Automation and Safety
MJN-Datasheet.pdf
Виробник: Omron Automation and Safety
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -45°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 100 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 6000VA, 280W
на замовлення 357 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION - MJN2C-DC12 - RELAY, DPDT, 240VAC, 28VDC, 10A, tariffCode: 85364110, rohsCompliant: Y-EX, Relaisanschlüsse: Quick Connect, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Non Latching, Kontaktmaterial: Silver Alloy, Kontaktstrom: 10, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 120, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 28, Relaismontage: Socket, Produktpalette: MJN Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: 240, directShipCharge: 25, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MJN2C-DC12 MJN2C-DC12 Виробник : Omron Automation and Safety 090600_OMRON_MJNdatasheet_J34I-E-01[1].pdf General Purpose Relays PLUG-IN DPDT 12VDC
на замовлення 37 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
MJN2C-DC12 MJN2C-DC12 Виробник : OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION 1514139.pdf Description: OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION - MJN2C-DC12 - RELAY, DPDT, 240VAC, 28VDC, 10A
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: Y-EX
Relaisanschlüsse: Quick Connect
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Alloy
Kontaktstrom: 10
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 120
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 28
Relaismontage: Socket
Produktpalette: MJN Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 240
directShipCharge: 25
SVHC: To Be Advised
на замовлення 2 шт:
MJN2C-DC12 Виробник : Omron MJN-Datasheet.pdf Power Relay 12VDC 120Ohm 10A DPDT(38.73x35.56x55.49)mm Socket