MJN2CK-DC110
MJN2CK-DC110 Omron Automation and Safety
MJN-Datasheet.pdf
Виробник: Omron Automation and Safety
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -45°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max
Must Operate Voltage: 82.5 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 6000VA, 280W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -45°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max, Must Operate Voltage: 82.5 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 6000VA, 280W.