MJN3C-I-AC240
MJN3C-I-AC240 Omron Automation and Safety
MJN-Datasheet.pdf
Виробник: Omron Automation and Safety
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V
Packaging: Bulk
Features: Test Button
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -45°C ~ 45°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Form: 3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 6000VA, 280W
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V, Packaging: Bulk, Features: Test Button, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -45°C ~ 45°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: 3PDT (3 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 600VAC, 28VDC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 6000VA, 280W.