Продукція > WIMA > MKS2F031001E00KO00
MKS2F031001E00KO00
MKS2F031001E00KO00 WIMA
WIMA_MKS_2.pdf
Виробник: WIMA
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 100nF; Uoper: 250VDC; 160VAC; 5mm; ±10%; MKT
Type of capacitor: polyester
Manufacturer series: MKT
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: 4.5x9.5x7.2mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 5mm
Operating temperature: -55...100°C
Pulse resistance: 50V/μs
Max. operating voltage: 160V AC; 250V DC
Climate class: 55/100/21
Capacitor application: blocking; DC applications; decoupling; filtering; timing circuits
Kind of package: tape
Kind of material: flame retardant
Flammability rating: UL94V-0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polyester; 100nF; Uoper: 250VDC; 160VAC; 5mm; ±10%; MKT, Type of capacitor: polyester, Manufacturer series: MKT, Capacitance: 0.1µF, Operating voltage: 250V DC, Body dimensions: 4.5x9.5x7.2mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 5mm, Operating temperature: -55...100°C, Pulse resistance: 50V/μs, Max. operating voltage: 160V AC; 250V DC, Climate class: 55/100/21, Capacitor application: blocking; DC applications; decoupling; filtering; timing circuits, Kind of package: tape, Kind of material: flame retardant, Flammability rating: UL94V-0.