Продукція > TDK > MLD2016S2R2MTD25
MLD2016S2R2MTD25
MLD2016S2R2MTD25 TDK
2914554.pdf
Виробник: TDK
Description: TDK - MLD2016S2R2MTD25 - Multilayer-Induktivität, AEC-Q200, 2.2 µH, 0.221 ohm, 900 mA, 0806 [Metrisch 2016], MLD Series
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 2.2µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0806 [Metrisch 2016]
DC-Widerstand, max.: 0.221ohm
Eigenresonanzfrequenz: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 900mA
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MLD Series
productTraceability: No
Produktbreite: 1.6mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 2025 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - MLD2016S2R2MTD25 - Multilayer-Induktivität, AEC-Q200, 2.2 µH, 0.221 ohm, 900 mA, 0806 [Metrisch 2016], MLD Series, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 1mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 2.2µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0806 [Metrisch 2016], DC-Widerstand, max.: 0.221ohm, Eigenresonanzfrequenz: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Kernmaterial: Ferrit, DC-Nennstrom: 900mA, Produktlänge: 2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: MLD Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 1.6mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MLD2016S2R2MTD25 MLD2016S2R2MTD25 Виробник : TDK inductor_automotive_power_mld2016_en.pdf Power Inductors - SMD 2.2uH .17ohm 900mA 2016 AEC-Q200
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
MLD2016S2R2MTD25 MLD2016S2R2MTD25 Виробник : TDK 2914554.pdf Description: TDK - MLD2016S2R2MTD25 - Multilayer-Induktivität, AEC-Q200, 2.2 µH, 0.221 ohm, 900 mA, 0806 [Metrisch 2016], MLD Series
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 2.2µH
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.221ohm
Eigenresonanzfrequenz: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 900mA
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MLD Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 1.6mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 53
MLD2016S2R2MTD25 MLD2016S2R2MTD25 Виробник : TDK Corporation inductor_automotive_power_mld2016_en.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 900MA 221MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 221mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 900 mA
Мінімальне замовлення: 16
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multilayer
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 900 mA