MLF1005LR27KT
MLF1005LR27KT TDK Corporation
MLF_Series_Rev_Feb2014.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 270NH 100MA 910MOHM SM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 910mOhm Max
Q @ Freq: 10 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 260MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Not For New Designs
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 100 mA