Продукція > TDK > MLF1608E100JT000
MLF1608E100JT000
MLF1608E100JT000 TDK
inductor_commercial_standard_mlf1608_en.pdf
Виробник: TDK
Description: FIXED IND 10UH 10MA 1.7 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1.7Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant: 30MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 10 mA
на замовлення 72000 шт:
Написати відгук
Description: TDK - MLF1608E100JT000 - Multilayer-Induktivität, geschirmt, 10 µH, 1.7 ohm, 30 MHz, 10 mA, 0603 [Metrisch 1608], MLF Series, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.8mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 10µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 5%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0603 [Metrisch 1608], DC-Widerstand, max.: 1.7ohm, Eigenresonanzfrequenz: 30MHz, isCanonical: N, usEccn: EAR99, Kernmaterial: Ferrit, DC-Nennstrom: 10mA, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: MLF Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 0.8mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MLF1608E100JT000 MLF1608E100JT000 Виробник : TDK inductor_commercial_standard_mlf1608_en.pdf RF Inductors - SMD 10 UH 5%
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 36
MLF1608E100JT000 MLF1608E100JT000 Виробник : TDK inductor_commercial_standard_mlf1608_en.pdf Description: FIXED IND 10UH 10MA 1.7 OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Type: Multilayer
Q @ Freq: 30 @ 2MHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 10 mA
Мінімальне замовлення: 34
MLF1608E100JT000 MLF1608E100JT000 Виробник : TDK mlf1608e100jt000.pdf Inductor General Purpose Shielded Multi-Layer 10uH 5% 2MHz 30Q-Factor Ferrite 0.01A 1.7Ohm DCR 0603 T/R
MLF1608E100JT000 MLF1608E100JT000 Виробник : TDK 2724093.pdf Description: TDK - MLF1608E100JT000 - Multilayer-Induktivität, geschirmt, 10 µH, 1.7 ohm, 30 MHz, 10 mA, 0603 [Metrisch 1608], MLF Series
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.8mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 10µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 5%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0603 [Metrisch 1608]
DC-Widerstand, max.: 1.7ohm
Eigenresonanzfrequenz: 30MHz
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 10mA
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MLF Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 0.8mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.8mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 10µH
Induktivitätstoleranz: ± 5%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 1.7ohm
Eigenresonanzfrequenz: 30MHz
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 10mA
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MLF Series
Produktbreite: 0.8mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 65
Мінімальне замовлення: 41
товару немає в наявності
MLF1608E100JT000 Виробник : TDK mlf1608.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: ferrite; SMD; 0603; 10uH; 10mA; R: 1.5Ω; ±5%; -55÷125°C
Type of inductor: ferrite
Mounting: SMD
Inductance: 10µH
Operating current: 10mA
Resistance: 1.5Ω
Tolerance: ±5%
Resonant frequency: 50MHz
Operating temperature: -55...125°C