Продукція > TDK > MLF1608E120JT000
MLF1608E120JT000
MLF1608E120JT000 TDK
inductor_commercial_standard_mlf1608_en.pdf
Виробник: TDK
Description: FIXED IND 12UH 10MA 1.8 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1.8Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant: 25MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 10 mA
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - MLF1608E120JT000 - Multilayer-Induktivität, geschirmt, 12 µH, 1.8 ohm, 25 MHz, 10 mA, 0603 [Metrisch 1608], MLF Series, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.8mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 12µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: 5%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0603 [Metrisch 1608], DC-Widerstand, max.: 1.8ohm, Eigenresonanzfrequenz: 25MHz, usEccn: EAR99, Kernmaterial: Ferrit, DC-Nennstrom: 10mA, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: MLF Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 0.8mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MLF1608E120JT000 MLF1608E120JT000 Виробник : TDK mlf1608.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: ferrite; SMD; 0603; 12uH; 10mA; R: 1.2Ω; ±5%; -55÷125°C
Type of inductor: ferrite
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Inductance: 12µH
Operating current: 10mA
Resistance: 1.2Ω
Tolerance: ±5%
Operating temperature: -55...125°C
Q factor: 55
Test frequency: 2MHz
Resonant frequency: 45MHz
на замовлення 781 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 63
MLF1608E120JT000 MLF1608E120JT000 Виробник : TDK inductor_commercial_standard_mlf1608_en.pdf Description: TDK - MLF1608E120JT000 - Multilayer-Induktivität, geschirmt, 12 µH, 1.8 ohm, 25 MHz, 10 mA, 0603 [Metrisch 1608], MLF Series
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.8mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 12µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: 5%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0603 [Metrisch 1608]
DC-Widerstand, max.: 1.8ohm
Eigenresonanzfrequenz: 25MHz
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 10mA
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MLF Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 0.8mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 590 шт:
Мінімальне замовлення: 100
MLF1608E120JT000 MLF1608E120JT000 Виробник : TDK inductor_commercial_standard_mlf1608_en.pdf RF Inductors - SMD 12 UH 5%
Мінімальне замовлення: 36
MLF1608E120JT000 MLF1608E120JT000 Виробник : TDK inductor_commercial_standard_mlf1608_en.pdf Description: FIXED IND 12UH 10MA 1.8 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 30 @ 2MHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 10 mA
Мінімальне замовлення: 34
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.8mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 12µH
Induktivitätstoleranz: 5%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 1.8ohm
Eigenresonanzfrequenz: 25MHz
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 10mA
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MLF Series
Produktbreite: 0.8mm