Продукція > TDK CORPORATION > MLG0402Q1N4CT000
MLG0402Q1N4CT000
MLG0402Q1N4CT000 TDK Corporation
inductor_commercial_high-frequency_mlg0402q_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 1.4NH 250MA 600MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.2nH
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 600mOhm Max
Q @ Freq: 2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 10GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric)
Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm)
Inductance: 1.4 nH
Current Rating (Amps): 250 mA