MLZ1608M100WTD25 TDK Corporation
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 10UH 250MA 1.05 OHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.05Ohm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 90mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 250 mA
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - MLZ1608M100WTD25 - Multilayer-Induktivität, AEC-Q200, geschirmt, 10 µH, 1.365 ohm, 250 mA, 0603 [Metrisch 1608], tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.8mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 10µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0603 [Metrisch 1608], DC-Widerstand, max.: 1.365ohm, Eigenresonanzfrequenz: -, isCanonical: N, usEccn: EAR99, Kernmaterial: Ferrit, DC-Nennstrom: 250mA, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: MLZ Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 0.8mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MLZ1608M100WTD25 | Виробник : TDK |
Inductor Power Shielded Multi-Layer 10uH 20% 2MHz Ferrite 0.09A 1.365Ohm DCR 0603 Automotive AEC-Q200 T/R |
на замовлення 44000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 12287 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: InductorsDescription: Inductor: ferrite; SMD; 0603; 10uH; 250mA; R: 1365mΩ; ±20%; -55÷125°C Type of inductor: ferrite Mounting: SMD Case - inch: 0603 Case - mm: 1608 Inductance: 10µH Operating current: 0.25A Resistance: 1.365Ω Tolerance: ±20% Operating temperature: -55...125°C |
Description: TDK - MLZ1608M100WTD25 - Multilayer-Induktivität, AEC-Q200, geschirmt, 10 µH, 1.365 ohm, 250 mA, 0603 [Metrisch 1608]tariffCode: 85045000 Produkthöhe: 0.8mm rohsCompliant: YES Induktivität: 10µH Bauart der Induktivität: Geschirmt Induktivitätstoleranz: ± 20% hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0603 [Metrisch 1608] DC-Widerstand, max.: 1.365ohm Eigenresonanzfrequenz: - isCanonical: Y usEccn: EAR99 Kernmaterial: Ferrit DC-Nennstrom: 250mA Produktlänge: 1.6mm euEccn: NLR Produktpalette: MLZ Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code Produktbreite: 0.8mm SVHC: No SVHC (04-Feb-2026) |
Description: FIXED IND 10UH 250MA 1.05 OHMPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: 0603 (1608 Metric) Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Mounting Type: Surface Mount Shielding: Shielded Type: Multilayer Operating Temperature: -55°C ~ 125°C DC Resistance (DCR): 1.05Ohm Ratings: AEC-Q200 Current - Saturation (Isat): 90mA Material - Core: Ferrite Inductance Frequency - Test: 2 MHz Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric) Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm) Part Status: Active Inductance: 10 µH Current Rating (Amps): 250 mA |
Power Inductors - SMD 10uH 1.365ohms 250mA AEC-Q200 |