Продукція > TDK CORPORATION > MLZ2012M4R7HTD25
MLZ2012M4R7HTD25
MLZ2012M4R7HTD25 TDK Corporation
inductor_automotive_decoupling_mlz2012_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 4.7UH 400MA 340MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 340mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 300mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 400 mA
на замовлення 42000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - MLZ2012M4R7HTD25 - Multilayer-Induktivität, AEC-Q200, geschirmt, 4.7 µH, 0.442 ohm, 400 mA, 0805 [Metrisch 2012], tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 1.25mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 4.7µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0805 [Metrisch 2012], DC-Widerstand, max.: 0.442ohm, Eigenresonanzfrequenz: -, usEccn: EAR99, Kernmaterial: Ferrit, DC-Nennstrom: 400mA, Produktlänge: 2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: MLZ Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 1.25mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MLZ2012M4R7HTD25 MLZ2012M4R7HTD25 Виробник : TDK inductorautomotivedecouplingmlz2012en.pdf Inductor Power Shielded Multi-Layer 4.7uH 20% 2MHz Ferrite 0.4A 0.442Ohm DCR 0805 T/R Automotive AEC-Q200
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 131
MLZ2012M4R7HTD25 MLZ2012M4R7HTD25 Виробник : TDK inductor_automotive_decoupling_mlz2012_en.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 442mohms 400mA AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 39
MLZ2012M4R7HTD25 MLZ2012M4R7HTD25 Виробник : TDK Corporation inductor_automotive_decoupling_mlz2012_en.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 400MA 340MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
DC Resistance (DCR): 340mOhm
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 400 mA
Мінімальне замовлення: 37
MLZ2012M4R7HTD25 MLZ2012M4R7HTD25 Виробник : TDK 2914568.pdf Description: TDK - MLZ2012M4R7HTD25 - Multilayer-Induktivität, AEC-Q200, geschirmt, 4.7 µH, 0.442 ohm, 400 mA, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1.25mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 4.7µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0805 [Metrisch 2012]
DC-Widerstand, max.: 0.442ohm
Eigenresonanzfrequenz: -
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 400mA
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MLZ Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 450 шт:
Мінімальне замовлення: 88
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1.25mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 4.7µH
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.442ohm
Eigenresonanzfrequenz: -
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 400mA
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MLZ Series
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 450 шт: