Продукція > TDK CORPORATION > MLZ2012M4R7WTD25
MLZ2012M4R7WTD25
MLZ2012M4R7WTD25 TDK Corporation
inductor_automotive_decoupling_mlz2012_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 4.7UH 500MA 300MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 180mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 500 mA
на замовлення 8000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - MLZ2012M4R7WTD25 - Multilayer-Induktivität, AEC-Q200, geschirmt, 4.7 µH, 0.39 ohm, 500 mA, 0805 [Metrisch 2012], tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.85mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 4.7µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0805 [Metrisch 2012], DC-Widerstand, max.: 0.39ohm, Eigenresonanzfrequenz: -, usEccn: EAR99, Kernmaterial: Ferrit, DC-Nennstrom: 500mA, Produktlänge: 2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: MLZ Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 1.25mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MLZ2012M4R7WTD25 MLZ2012M4R7WTD25 Виробник : TDK 2914568.pdf Description: TDK - MLZ2012M4R7WTD25 - Multilayer-Induktivität, AEC-Q200, geschirmt, 4.7 µH, 0.39 ohm, 500 mA, 0805 [Metrisch 2012]
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.85mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 4.7µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0805 [Metrisch 2012]
DC-Widerstand, max.: 0.39ohm
Eigenresonanzfrequenz: -
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 500mA
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MLZ Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 0.85mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 4.7µH
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.39ohm
Eigenresonanzfrequenz: -
usEccn: EAR99
Kernmaterial: Ferrit
DC-Nennstrom: 500mA
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: MLZ Series
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 117
MLZ2012M4R7WTD25 MLZ2012M4R7WTD25 Виробник : TDK Corporation inductor_automotive_decoupling_mlz2012_en.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 500MA 300MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Multilayer
DC Resistance (DCR): 300mOhm
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 500 mA
Мінімальне замовлення: 45
MLZ2012M4R7WTD25 MLZ2012M4R7WTD25 Виробник : TDK inductor_automotive_decoupling_mlz2012_en.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 442mohms 400mA AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 43
MLZ2012M4R7WTD25 Виробник : TDK MLZ2012.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: ferrite; SMD; 0805; 4.7uH; 500mA; R: 390mΩ; ±20%; -55÷125°C
Type of inductor: ferrite
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Inductance: 4.7µH
Operating current: 0.5A
Resistance: 0.39Ω
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C