MM3Z5V1ST1G
MM3Z5V1ST1G ON Semiconductor
mm3z2v4st1-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Diode Zener Single 5.1V 2% 300mW 2-Pin SOD-323 T/R
на замовлення 195000 шт:
Написати відгук
Description: ONSEMI - MM3Z5V1ST1G - Zener-Diode, 5.1 V, 300 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-323, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 300mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: MM3Z5, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 5.1V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MM3Z5V1ST1G MM3Z5V1ST1G Виробник : ON Semiconductor mm3z2v4st1-d.pdf Diode Zener Single 5.1V 2% 300mW 2-Pin SOD-323 T/R
Кількість Ціна
MM3Z5V1ST1G MM3Z5V1ST1G Виробник : ONSEMI 2028649.pdf Description: ONSEMI - MM3Z5V1ST1G - Zener-Diode, 5.1 V, 300 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 300mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: MM3Z5
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 5.1V
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 300mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: MM3Z5
Zener-Spannung, nom.: 5.1V
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Мінімальне замовлення: 500
MM3Z5V1ST1G MM3Z5V1ST1G Виробник : ONSEMI MM3ZxxST1G.PDF Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 5.1V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 5.1V
Kind of package: reel; tape
Case: SOD323
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Semiconductor structure: single diode
Manufacturer series: MM3ZxxST1G
Мінімальне замовлення: 63
MM3Z5V1ST1G MM3Z5V1ST1G Виробник : onsemi mm3z2v4st1-d.pdf Zener Diodes 5.1V 300mW
Мінімальне замовлення: 36
MM3Z5V1ST1G MM3Z5V1ST1G Виробник : ONSEMI mm3z2v4st1-d.pdf Description: ONSEMI - MM3Z5V1ST1G - Zener-Diode, 5.1 V, 300 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
isCanonical: Y
Verlustleistung: 300mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Zener-Spannung, nom.: 5.1V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 72
Мінімальне замовлення: 63
MM3Z5V1ST1G Виробник : On Semiconductor mm3z2v4st1-d.pdf 5.1V 2%, 0.3W, SOD-323 (SC-76) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
товару немає в наявності
MM3Z5V1ST1G MM3Z5V1ST1G Виробник : onsemi mm3z2v4st1-d.pdf Description: DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW